[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 3 czerwca 2023 06:37 | Imieniny: Klotyldy, Leszka, Tamary
RSS

 
 
Wójt Gminy Przytyk
Dariusz Wołczyński


Czerwiec 2023
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Podpisano umowę na rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej we Wrzeszczowie


W czwartek 13 kwietnia odbyło się uroczyste podpisanie umowy dotyczące rozbudowy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego we Wrzeszczowie wraz z przebudową istniejącej kotłowni węglowej na gazową.

Uroczystość podpisana umowy odbyła się w PSP we Wrzeszczowie. Umowę z wykonawcą — Korporacją Techniczno-Budowlaną KASMAR, podpisał Dariusz Wołczyński Wójt Gminy Przytyk oraz Anna Rogulska Skarbnik Gminy Przytyk. W spotkaniu obecni byli także: Rafał Rajkowski Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Witold Kosiec Dyrektor PSP we Wrzeszczowie, Krzysztof Wlazło Przewodniczący Radny Gminy oraz Adam Smagowski, Robert Dygant, Wiesław Soból — radni z gminy Przytyk.

Publiczna Szkoła Podstawowa we Wrzeszczowie zostanie rozbudowana o budynek parterowy. Dzięki temu powiększy się o trzy sale dydaktyczne, które pomieszczą w sumie 75 uczniów, szatnię i pomieszczenie higieniczno-sanitarne. Projekt obejmuje również wykonanie wjazdu pożarowego z drogi gminnej wraz z dojściem dla pieszych oraz przebudowę kotłowni węglowej na gazową, budowę zewnętrznej i wewnętrznej instalacji gazowej zasilanej gazem płynnym z podziemnego zbiornika i instalację paneli fotowoltaicznych. Głównym celem przeprowadzanej wkrótce inwestycji jest poprawa dostępności i jakości infrastruktury edukacyjnej i opiekuńczo-wychowawczej.

Szkoła we Wrzeszczowie była budowana w latach 60. Po wprowadzeniu  wprowadzeniu ośmioletniego programu nauczania w szkołach podstawowych, pojawiła się potrzeba rozbudowy istniejącej placówki. Obecnie w PSP we Wrzeszczowie łącznie z przedszkolakami uczy się ok. 140. uczniów.

Rozbudowa placówki będzie dwuletnią inwestycją, która ma zakończyć się pod koniec października 2024 roku.

Całość zadania została wyceniona na 4 040 000,01 złotych, z czego blisko trzy miliony złotych, a dokładniej 2 298 216,10 złotych, to dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

 

 

 

 


  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:KOMUNIKATOR GMINY PRZYTYK
Papryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat Radomski

Razem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 


KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom