[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 19 października 2018 21:59 | Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita
RSS

 
 
Wójt Gminy Przytyk
Dariusz Wołczyński


Październik 2018
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Debata społeczna w gminie Przytyk


17 października w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Przytyku odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa mieszkańców na terenie gminy Przytyk. Spotkanie było również poświęcone nowym rozwiązaniom informatycznym, które mają na celu skuteczną poprawę bezpieczeństwa oraz reagowania w razie wystąpienia zagrożenia. Ważnym jej punktem była dyskusja mieszkańców z przybyłymi gośćmi.

Na spotkanie przybyli przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Radomiu: Zastępca Komendanta Miejskiego Policji kom. Dariusz Szymański, Kierownik Posterunku w Przytyku asp. szt. Rajmund Kapusta, Komendant Komisariatu w Zakrzewie st. asp. Bogdan Waniak, przedstawiciele Wydziału Prewencji KMP w Radomiu oraz przytyccy dzielnicowi: sierż. szt. Marcin Markiewicz i mł. asp. Mariusz Grabski. Gospodarzem spotkania byli Wójt Dariusz Wołczyński oraz Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Barbara Olszak. W spotkaniu wziął udział również Wicestarosta Radomski Leszek Margas.

W debacie uczestniczyli mieszkańcy gminy Przytyk, wśród których  znaleźli się sołtysi, radni oraz  dyrektorzy szkół. St. asp. Bogdan Waniak zaprezentował najnowsze rozwiązania informatyczne, które wspierają bezpieczeństwo obywatela.

Pierwszą nowinką jest Aplikacja „Moja Komenda” – to mobilny przewodnik po polskich jednostkach Policji przygotowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Aplikacja ułatwia lokalizowanie komend i komisariatów Policji. Dzięki niej można w prosty sposób odnaleźć najbliższą jednostkę, a następnie sprawdzić, jak najszybciej do niej trafić. Usługa przygotowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Aplikacja zawiera również bazę wszystkich dzielnicowych w Polsce oraz umożliwia ich odszukanie. Jest przeznaczona do bezpłatnego zainstalowania w telefonie komórkowym.

Kolejnym przedstawianym rozwiązaniem była Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki niej obywatele mogą nanieść na szczegółową mapę gminy 25 rodzajów różnych zagrożeń, które następnie są sprawdzane przez policję i weryfikowane w terenie. Ponad to portal wyposażony jest w wiele ciekawych statystyk dotyczących każdej gminy w Polsce.

Po prezentacji zgromadzeni mogli zadawać pytania Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji kom. Dariuszowi Szymańskiemu, naszym przedstawicielom samorządowym oraz dzielnicowym.

Podczas spotkania spisano wnioski mieszkańców, mające na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, przedstawiciele Policji postarają się je zrealizować w niedalekiej przyszłości.

Spotkanie zakończył Wójt Dariusz Wołczyński, który podziękował Policji za współpracę w organizacji dyskusji, a mieszkańcom gminy za ich obecność.

 

 

 

 

 

 


  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:

KOMUNIKATOR GMINY PRZYTYKPapryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat RadomskiRazem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 
Witryna Wiejska
KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom