[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 5 grudnia 2023 15:36 | Imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy
RSS

 
 
Wójt Gminy Przytyk
Dariusz Wołczyński


Grudzień 2023
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kontrole zbiorników bezodpływowych oraz przydomowych oczyszczalni ścieków


Wójt Gminy Przytyk informuje, że zgodnie z art. 3 ust. 3  ustawy z dnia 13 września 1996r o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2018.1454 t.j.), gminy mają obowiązek prowadzenia ewidencji:

1)   zbiorników bezodpływowych w celu kontroli częstotliwości ich opróżniania;

2)   przydomowych oczyszczalni ścieków w celu kontroli częstotliwości i sposobu pozbywania się komunalnych osadów ściekowych;

3)   umów zawartych na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości w celu kontroli wykonywania przez właścicieli nieruchomości i przedsiębiorców obowiązków wynikających z ustawy.

W związku z powyższym, upoważnieni pracownicy Urzędu Gminy będą przeprowadzać kontrole częstotliwości opróżniania szamb, kontrole zawarcia umów na wywóz nieczystości płynnych  z firmami uprawnionymi do prowadzenia działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych z terenu Gminy Przytyk oraz dowodów uiszczania opłat za te usługi.

Jednocześnie informuję, że w przypadku braku dokumentów potwierdzających okresowe wywożenie nieczystości ciekłych mogą być prowadzone dwa postępowania:

1. Postepowanie karne- zgodnie z kodeksem postępowania w sprawach wykroczenia oraz ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Wysokość mandatu wystawionym przez funkcjonariusza policji w wysokości 500zł, a w przypadku skierowania sprawy na drogę sądową kara grzywny do 5 000zł.

2. Postepowanie administracyjne – zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach Wójt Gminy Przytyk wydaje z urzędu decyzję, w której ustala obowiązek uiszczania opłat za opróżnianie zbiorników bezodpływowych, terminy uiszczania, a także sposób i terminy udostępniania zbiornika w celu jego opróżniania. Decyzja podlega rygorowi natychmiastowej wykonalności, a ewentualne kwestię egzekucji opłaty podlegają pod ustawę o postepowaniu egzekucyjnym w administracji.


  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:KOMUNIKATOR GMINY PRZYTYK
Papryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat Radomski

Razem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 


KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom