[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 5 grudnia 2023 17:02 | Imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy
RSS

 
 
Wójt Gminy Przytyk
Dariusz Wołczyński


Grudzień 2023
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Zakończono prace przy rozbudowie stacji uzdatniania wody w Glinicach


Trwająca 15 miesięcy rozbudowa stacji znajdującej się w Glinicach dobiegła końca. Na terenie inwestycji pojawiła się nowa studnia głębinowa. To drugie ujęcie wody, które wpłynie na wydajność obiektu i zabezpieczy naszych mieszkańców w kwestii dostarczenia do ich gospodarstw wody pitnej.

W ramach zadania zmodernizowano także budynek stacji oraz dobudowano halę technologiczną, która została połączona z istniejącym wcześniej obiektem. Inwestycja realizowana była w  ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, w wyniku którego nasza gmina otrzymała wsparcie  finansowe w wysokości 2 850 000 złotych. Koszt całej inwestycji to natomiast 3 910 000 zł.

Wykonana modernizacja dwukrotnie poprawi wydajność stacji uzdatniania wody w Glinicach i wpłynie na całość systemu dostarczania wody do gospodarstw znajdujących się na terenie gminy. Pojawienie się nowego odwiertu wody oraz jego podłączenie do gminnej sieci pozwoli w dużej mierze na odciążenie stacji znajdującej się w Podgajku.

Rozbudowa stacji uzdatniania wody to długotrwały proces, trwający nawet do 5 lat. Każdą modernizację muszą poprzedzić wykonanie projektów oraz pozyskanie pozwoleń, dlatego tak ważne jest prawidłowe analizowanie potencjalnych problemów i reagowanie na nadchodzące zagrożenia.

Nowoczesny system zarządzania stacjami uzdatniania wody pozwana na manewrowanie i przepinanie miejscowości do poszczególnych ujęć wody. Nowe możliwości zarządzania obiektami wpłyną, chociażby na zwiększenie ciśnienia w poszczególnych miejscowościach, a w przyszłości, pozwolą także  na uniknięcie potencjalnych braków wody wynikających z suszy.

 

 

 

 


  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:KOMUNIKATOR GMINY PRZYTYK
Papryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat Radomski

Razem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 


KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom