[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 10 grudnia 2019 09:28 | Imieniny: Danieli, Julii, Eulalii
RSS

 
 
Wójt Gminy Przytyk
Dariusz Wołczyński


Grudzień 2019
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Ogólnopolskie Targi Papryki


Paprykowe święto

Od wielu już lat Przytyk i  gminy ościenne określane są  mianem "Paprykowego Zagłębia".   Dlaczego ? A no dlatego, że to właśnie  stąd na polski rynek trafia ponad 60 tys. ton  tego warzywa rocznie
(ok. 80% całkowitej krajowej produkcji).

 

Jego uprawę na naszym terenie zainicjował w latach osiemdziesiątych pan Antoni Kwietniewski. Mieszkaniec Woli Wrzeszczowskiej,  przebywając u rodziny za granicą, podpatrzył jak robią to Holendrzy i Niemcy. Swoje obserwacje, sprzężone z dotychczasową wiedzą rolniczą, postanowił wykorzystać, przenosząc uprawę "na własne podwórko".
I udało się ! Ogromne zyski, z jakimi w tamtym czasie wiązała się uprawa papryki sprawiły, że Pan Antonii bardzo szybko zyskał szerokie grono naśladowców. Jako że uprawa warzyw pod osłonami szybko stała się wiodącą działalnością wśród miejscowych rolników- pojawiła się inicjatywa zorganizowania imprezy, na której lokalni producenci będą mogli podziękować za zebrane plony oraz wymienić  się doświadczeniami związanymi
z prowadzoną działalnością. Idea ta została wcielona w życie w roku 1999 i od tmtej pory Targi Papryki w Przytyku, stanowią istotny punkt w kalendarium imprez dożynkowych- nie tylko na szczeblu lokalnym ale także w ujęciu ogólnopolskim.
Wraz z upływem lat, impreza zyskuje na znaczeniu i popularności,  przyciągając z roku na rok coraz więcej osób. Ogólnopolskie Targi Papryki w Przytyku, to już nie tylko wystawa stoisk lokalnych producentów (choć ten element nadal stanowi integralną część imprezy), ale  także znakomita okazja dla przedsiębiorców do zaprezentowania tysiącom ludzi swoich produktów i usług. To także miejsce, gdzie można usłyszeć i zobaczyć czołowych artystów polskiej sceny muzycznej.
Rozwijamy się dla Was ! :)

               
XX Ogólnopolskie Targi Papryki
Przytyk 18.08.2019 r.

Już 18.08.2018 r. na terenie Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolnego w Słowikowie odbędą się XX Ogólnopolskie Targi Papryki,  na których jak co roku wystawcy i przedsiębiorcy różnych branż  będą mogli zaprezentować swoje ekspozycje. Firmy zainteresowane  wzięciem udziału w tym wydarzeniu prosimy o dostarczenie- osobiście (do pok.  nr 17 Urzędu Gminy w Przytyku) lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej, (na adres: Urząd Gminy w Przytyku, ul. Zachęta 57, 26-650 Przytyk) poprawnie wypełnionego oryginału KARTY ZGŁOSZENIOWEJ oraz dwóch, podpisanych egzemplarzy UMOWY  NA UCZESTNICTWO[formularze dostępne poniżej] w nieprzekraczalnym terminie do dnia 02.08.2019 r.

WAŻNE:    Prosimy o nie wysyłanie dokumentów pocztą elektroniczną.

Powierzchnia wystawowa dla jednego wystawcy nie może być mniejsza niż 5m². Duże powierzchnie wystawowe, tj. te powyżej 100m² podlegają indywidualnej negocjacji.

Cennik za 1m² powierzchni wystawowej w roku 2019 wynosi:

Gastronomia (cała)  - 45zł + VAT (23%) za 1m².

Pozostali wystawcy -  35zł + VAT (23%) za 1m².

 

Pliki do pobrania:
Umowa XX Ogólnopolskie Targi Papryki
Umowa XX OgólnopolskieTargi Papryki- Gastronomia
Karta zgłoszeniowa XX Ogólnopolskie Targi Papryki

 

Kontakt:                          
p. Wojciech Wrzecion- tel. 618 00 95 wewn. 47
p. Anna Kosuniak- tel. 618 00 95 wewn. 37KOMUNIKATOR GMINY PRZYTYK

 
 
 
Papryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat Radomski

Razem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 
Witryna Wiejska
KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom