[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 26 maja 2024 17:21 | Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny
RSS

 
 
BURMISTRZ MIASTA I GMINY
Dariusz Wołczyński


Maj 2024
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Inwestycja w przyszłość: Rozbudowa Szkoły Podstawowej we Wrzosie z instalacją fotowoltaiczną zakończona z sukcesem


W dniu 3 kwietnia 2024 roku miał miejsce odbiór prac związanych z rozbudową budynku Publicznej Szkoły Podstawowej we Wrzosie wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej. Inicjatywa  rozpoczęła się 20 grudnia 2022 roku i zakończyła 21 marca 2024 roku.

Głównym celem tej inwestycji było rozbudowanie istniejącego budynku szkoły, wzbogacając go o trzy sale dydaktyczne, połączone z obecnym budynkiem łącznikiem. Dodatkowo nowy budynek został wyposażony w szatnię oraz pomieszczenia higieniczno-sanitarne, tworząc nowoczesne i funkcjonalne miejsce nauki. Dzięki tej inwestycji szkoła będzie mogła zapewnić uczniom odpowiednie warunki do nauki i rozwoju.

Niezwykle istotnym elementem tej rozbudowy jest zainstalowanie instalacji fotowoltaicznej o mocy 22,8 KWP na dachu budynku. To nie tylko krok w kierunku zrównoważonego rozwoju, ale także oszczędność energii oraz redukcja emisji gazów cieplarnianych, co wpisuje się w cele walki ze zmianami klimatycznymi.

Co więcej, prace zostały zakończone z ponad miesięcznym wyprzedzeniem, co świadczy o efektywnym zarządzaniu projektem oraz zaangażowaniu wykonawców.

Należy także podkreślić, że przedmiotowa inwestycja została dofinansowana ze środków pochodzących z budżetu państwa w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych. Kwota dofinansowania wyniosła imponującą sumę 2 246 490,62 zł.

Wartość całej inwestycji opiewa na kwotę 2 364 726,97 zł, co potwierdza jej skalę oraz znaczenie dla lokalnej społeczności. Jest to wyraźny sygnał wsparcia dla edukacji i rozwoju infrastruktury szkolnej, co ma długoterminowe korzyści dla społeczeństwa.

W odbiorze inwestycji wzięli udział radni Tomasz Drabik oraz Dariusz Grotek, sołtys Marian Idzikowski, Katarzyna Wencel Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Przytyk, pracownicy urzędu, a także Jolanta Kowalik Dyrektor PSP we Wrzosie, inspektorzy oraz wykonawca prac.

Podsumowując, inwestycja w rozbudowę Szkoły Podstawowej we Wrzosie z instalacją fotowoltaiczną stanowi ważny krok w kierunku modernizacji i zrównoważonego rozwoju lokalnej społeczności. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze oraz odpowiednim warunkom nauki, szkoła ta stanie się nie tylko miejscem edukacji, ale także centrum rozwoju społecznego i ekologicznego.

 

 

 

 

 

 

 

 


  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:KOMUNIKATOR GMINY PRZYTYK
Papryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat Radomski

Razem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 


KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom