[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 1 października 2023 13:11 | Imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana
RSS

 
 
Wójt Gminy Przytyk
Dariusz Wołczyński


Październik 2023
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Przytyk Seniorom


Program Przytyk Seniorom

 Jest to program, którego celem jest poprawa jakości życia starszych mieszkańców naszej gminy, zarówno w sferze ochrony zdrowia, bezpieczeństwa jak i aktywności społecznej. Wiemy, że osoby starsze często zmagają się z licznymi problemami, dlatego chcemy udzielić im potrzebnego wsparcia i przestrzeni do spędzania wolnego czasu.
Program składa się z czterech filarów:

 

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie

W trosce o seniorów władze gminy postanowiły przekazać Samodzielnemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Przytyku oraz we Wrzeszczowie z budżetu gminy za zgodą Rady środki finansowe w formie dotacji na pokrycie kosztu zakupu szczepionki.

Program jest skierowany do osób, które ukończyły 60 rok życia i są mieszkańcami gminy Przytyk.

Osoby, które ukończyły 60 rok życia i są mieszkańcami naszej gminy, mogą bezpłatnie zaszczepić się przeciwko grypie.

 Szczepienia są wykonywane w SPZOZ w Przytyku przy ul. Kościelnej oraz SPZOZ we Wrzeszczowie od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez SPZOZ-y. Osoby zgłaszające się do zaszczepienia powinny posiadać przy sobie dowód osobisty.

 

Dzień Seniora

Jest to impreza organizowana z myślą właśnie o naszych Seniorach. Chcemy, by była to uroczystość cykliczna i była to okazja do regularnego świętowania. Zależy nam, by starsi mieszkańcy naszego społeczeństwa mieli swoją własną uroczystość, podczas której będzie miejsce na zabawę, tańce, rozmowy i integrację.

 

Koperta życia

To akcja kampanii Przytyk Seniorom. Czym jest koperta życia? To koperta przechowywana w lodówce, zawierająca formularz z opisem historii choroby, listą zażywanych leków oraz danymi chorego i najbliższych członków rodziny. Zawarte w niej informacje są niezbędne podczas przeprowadzania wywiadu lekarskiego w momencie udzielania pomocy medycznej. 

Kopertę życia oraz wszystkie informacje z nią związane można uzyskać w Urzędzie Gminy Przytyk w pokoju nr 14 (parter) telefon 48 6180095 wew. 37.

 

 

 

Samotny Senior powyżej 65. roku życia

Nowy filar programu to działania, których celem jest zapewnienie wsparcia samotnym Seniorom w ich codziennych obowiązkach, poprzez robienie zakupów oraz realizację recept. Jeśli chcieliby Państwo skorzystać z takiej pomocy, prosimy o kontakt za pośrednictwem jednego ze wskazanych telefonów kontaktowych: 48 618-05-50 lub 48 618-00-95.

Jednocześnie informujemy, iż został wprowadzony „Telefon dla Seniora”, w ramach którego oferowane jest wsparcie w zakresie udzielania wszelkich informacji o obecnej sytuacji oraz podejmowanych przez Gminę Przytyk działaniach. Niezbędne informacje uzyskają Państwo pod numerem 48 618-00-87.

 

KOMUNIKATOR GMINY PRZYTYK
Papryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat Radomski

Razem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 


KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom