[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 18 czerwca 2024 08:53 | Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
RSS

 
 
BURMISTRZ MIASTA I GMINY
Dariusz Wołczyński


Czerwiec 2024
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Ogólnopolskie Targi Papryki


Paprykowe święto

Od wielu już lat Przytyk i  gminy ościenne określane są  mianem "Paprykowego Zagłębia".   Dlaczego ? A no dlatego, że to właśnie  stąd na polski rynek trafia ok. 80% całkowitej krajowej produkcji tego warzywa rocznie.

 

Uprawę papryki na naszym terenie zainicjował w latach osiemdziesiątych pan Antoni Kwietniewski. Mieszkaniec Woli Wrzeszczowskiej,  przebywając u rodziny za granicą, podpatrzył jak robią to Holendrzy i Niemcy. Swoje obserwacje, sprzężone z dotychczasową wiedzą rolniczą, postanowił wykorzystać, przenosząc uprawę "na własne podwórko".
I udało się ! Ogromne zyski, z jakimi w tamtym czasie wiązała się uprawa papryki sprawiły, że Pan Antonii bardzo szybko zyskał szerokie grono naśladowców. Jako że uprawa warzyw pod osłonami szybko stała się wiodącą działalnością wśród miejscowych rolników- pojawiła się inicjatywa zorganizowania imprezy, na której lokalni producenci będą mogli podziękować za zebrane plony oraz wymienić  się doświadczeniami związanymi
z prowadzoną działalnością. Idea ta została wcielona w życie w roku 1999 i od tamtej pory Targi Papryki w Przytyku, stanowią istotny punkt w kalendarium imprez dożynkowych- nie tylko na szczeblu lokalnym ale także w ujęciu ogólnopolskim.
Wraz z upływem lat, impreza zyskuje na znaczeniu i popularności,  przyciągając z roku na rok coraz więcej osób. Ogólnopolskie Targi Papryki w Przytyku, to już nie tylko wystawa stoisk lokalnych producentów (choć ten element nadal stanowi integralną część imprezy), ale  także znakomita okazja dla przedsiębiorców do zaprezentowania tysiącom ludzi swoich produktów i usług. To także miejsce, gdzie można usłyszeć i zobaczyć czołowych artystów polskiej sceny muzycznej.
Rozwijamy się dla Was ! :)

Aby wziąć udział jako wystawca w XXII Ogólnopolskich Targach Papryki w Przytyku, które odbędą się w dniu 20 sierpnia 2023 roku, trzeba wypełnić i odesłać na adres Urzędu Gminy w Przytyku, do dnia 8 sierpnia, następujące dokumenty:

-kartę zgłoszeniową

- umowę (w dwóch egzemplarzach)

- decyzję zatwierdzającą bądź zaświadczenie potwierdzające wpis do rejestru zakładów podlegających urzędowej kontroli organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej (dotyczy stanowisk gastronomicznych).

Kwota za udostępnienie powierzchni wystawowej:

- 45 zł + VAT/ m2– wystawca

- 55 zł + VAT/ m2 – gastronomia

Najmniejsza wielkość stoiska to 5 m2.

W przypadku wynajmu większej ilości powierzchni istnieje możliwość indywidualnej wyceny i negocjacji ceny.

 

Do pobrania:

- Karta zgłoszeniowa

- umowa wystawca

- umowa gastronomia

 

Informacje dodatkowe można uzyskać pod numerem telefonu 502654068.





KOMUNIKATOR GMINY PRZYTYK




Papryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat Radomski





Razem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 


KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom