[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 5 grudnia 2023 17:29 | Imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy
RSS

 
 
Wójt Gminy Przytyk
Dariusz Wołczyński


Grudzień 2023
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Ogólnopolskie Targi Papryki


Paprykowe święto

Od wielu już lat Przytyk i  gminy ościenne określane są  mianem "Paprykowego Zagłębia".   Dlaczego ? A no dlatego, że to właśnie  stąd na polski rynek trafia ok. 80% całkowitej krajowej produkcji tego warzywa rocznie.

 

Uprawę papryki na naszym terenie zainicjował w latach osiemdziesiątych pan Antoni Kwietniewski. Mieszkaniec Woli Wrzeszczowskiej,  przebywając u rodziny za granicą, podpatrzył jak robią to Holendrzy i Niemcy. Swoje obserwacje, sprzężone z dotychczasową wiedzą rolniczą, postanowił wykorzystać, przenosząc uprawę "na własne podwórko".
I udało się ! Ogromne zyski, z jakimi w tamtym czasie wiązała się uprawa papryki sprawiły, że Pan Antonii bardzo szybko zyskał szerokie grono naśladowców. Jako że uprawa warzyw pod osłonami szybko stała się wiodącą działalnością wśród miejscowych rolników- pojawiła się inicjatywa zorganizowania imprezy, na której lokalni producenci będą mogli podziękować za zebrane plony oraz wymienić  się doświadczeniami związanymi
z prowadzoną działalnością. Idea ta została wcielona w życie w roku 1999 i od tamtej pory Targi Papryki w Przytyku, stanowią istotny punkt w kalendarium imprez dożynkowych- nie tylko na szczeblu lokalnym ale także w ujęciu ogólnopolskim.
Wraz z upływem lat, impreza zyskuje na znaczeniu i popularności,  przyciągając z roku na rok coraz więcej osób. Ogólnopolskie Targi Papryki w Przytyku, to już nie tylko wystawa stoisk lokalnych producentów (choć ten element nadal stanowi integralną część imprezy), ale  także znakomita okazja dla przedsiębiorców do zaprezentowania tysiącom ludzi swoich produktów i usług. To także miejsce, gdzie można usłyszeć i zobaczyć czołowych artystów polskiej sceny muzycznej.
Rozwijamy się dla Was ! :)

Aby wziąć udział jako wystawca w XXII Ogólnopolskich Targach Papryki w Przytyku, które odbędą się w dniu 20 sierpnia 2023 roku, trzeba wypełnić i odesłać na adres Urzędu Gminy w Przytyku, do dnia 8 sierpnia, następujące dokumenty:

-kartę zgłoszeniową

- umowę (w dwóch egzemplarzach)

- decyzję zatwierdzającą bądź zaświadczenie potwierdzające wpis do rejestru zakładów podlegających urzędowej kontroli organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej (dotyczy stanowisk gastronomicznych).

Kwota za udostępnienie powierzchni wystawowej:

- 45 zł + VAT/ m2– wystawca

- 55 zł + VAT/ m2 – gastronomia

Najmniejsza wielkość stoiska to 5 m2.

W przypadku wynajmu większej ilości powierzchni istnieje możliwość indywidualnej wyceny i negocjacji ceny.

 

Do pobrania:

- Karta zgłoszeniowa

- umowa wystawca

- umowa gastronomia

 

Informacje dodatkowe można uzyskać pod numerem telefonu 502654068.

KOMUNIKATOR GMINY PRZYTYK
Papryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat Radomski

Razem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 


KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom