[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 25 lipca 2024 18:37 | Imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba
RSS

 
 
BURMISTRZ MIASTA I GMINY
Dariusz Wołczyński


Lipiec 2024
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Inwestycje realizowane w roku 2014


Budowa studni w Podgajku Wschodnim

W obliczu pojawiających się w ostatnich latach problemów z dostawą wody na terenie naszej gminy, utworzena została trzecia  studnia przy stacji uzdatniania wody w Podgajku Wschodnim. Nowy otwór studni jest znacznie głębszy od tych funkcjonujących  dotychczas. 70 m głębokości stanowi gwarant znacznie większej niezawodności.

 

 

 

 

 

 

Budowa boiska sportowego we Wrzosie

Powstał- zachowujący najwyższe europejskie standardy- plac do gry w piłkę nożną o wymiarach 26x56 m., wyposażony w aluminiowe bramki (5x2m), za którymi zamontowane zostały tzw. ‘piłko-chwyty’. Wzdłuż dłuższego boku boiska, od strony północnej,utworzono trybuny mogące pomieścić 200 kibiców. Całość inwestycji  ograniczona została  solidnym ogrodzeniem.

 

 

 

 

 

 

Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Goszczewice

Utworzona została sieć wodociągowa w miejscowości Goszczewice. Wodociąg, o łącznej długości 3852 m, zawiera  67 szt. przyłączy do budynków, 21 hydrantów oraz 64 studzienki wodomierzowe.

 Budowa placu zabaw przy Publicznej Szkole Podstawowej we Wrzeszczowie

Wykonano plac zabaw o łącznej powierzchni 240 m2, z czego 150 m2 to obszar tzw."nawierzchni bezpiecznej " wykonanej z gumowego, syntetycznego materiału przepuszczającego wodę. Nawierzchnia ta, ma za zadanie amortyzować ewentualny upadek dziecka, czyniąc to miejsce znacznie bezpieczniejszym. Plac zabaw składa się z następujących obiektów:
* Zestaw sprawnościowy czterowieżowy
* Huśtawka wahadłowa podwójna
* Huśtawka wagowo sprężynowa dla 2 użytkowników (w zestawie gra „labirynt”)
* Huśtawka sprężynowa np. w formie Konia
* Urządzenie linarne z przejściem rurowym
* Karuzela platformowa
* Zestaw gimnastyczny
Obiekt został wykonany w ramach rządowego programu "Radosna Szkoła" co zagwarantowało 50% wsparcie projektu ze środków budżetu Państwa.

 

 

 

 

Przebudowa i remont strażnicy OSP Suków

W ramach  inwestycji  wybudowany został  garaż (o gabarytach umożliwiających  umieszczenie w nim samochodu strażackiego OSP Suków również w momencie, gdy jest on wyposażony w pług śnieżny), gruntownej  modernizacji poddane zostały wszystkie pomieszczenia dawnego gmachu remizy, a także utworzono  zaplecze sanitarne wraz z łazienkami. Wykonana została również termomodernizacja strażnicy.

 

 

 

 

 

Przebudowa drogi gminnej- ul. Juliusza Słowackiego- w miejscowości Przytyk

Przerzebudowana została ulica Juliusza Słowackiego- w miejscowości Przytyk. W ramach zrealizowanej inwestycji, na 303 metrowym odcinku w/w drogi  pojawiła się nawierzchnia asfaltowa o szerokości  4 m. Inwestor wykonał również odwodnienie jezdni oraz zatroszczył się o jej właściwe oznakowanie.

 

 

 

Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Mścichów

Przebudowana została droga gminna nr 350910W przebiegająca przez miejscowość Mścichów (sołectwo Maksymilianów). W ramach zrealizowanej inwestycji powstał 800 m odcinek  drogi o nawierzchni asfaltowej. Zostały również wykonane pobocza i zjazdy do okolicznych posesji a także stosowne odwodnienie jezdni.

 

 

 

 

Budowa Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolnego w miejscowości Słowików

W miejscowości Słowików  powstało Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolnego. Projekt,  który swym zasięgiem objął obszar  przeszło  5h gruntów  i zrealizowany został dzięki środkom Unijnym pozyskanym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, to największe przedsięwzięcie o charakterze inwestycyjnym w całej historii gminy.
Na kompleks rozpościerającego się na powierzchni  ponad 5 hektarów CDiPR składają się:  ograniczony ogrodzeniem przęsłowym utwardzony plac,  dwie stalowe wiaty z przeznaczeniem do handlu zadaszonego, rampa załadowcza oraz będący „sercem” inwestycji  budynek administracyjno-socjalny.


Całkowita wartość projektu: 10 330 472,48 zł Kwota dofinansowania: 8 780 901,61 zł Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego 2007-2013 (RPO WM); Priorytet I.:  „Tworzenie warunków dla rozwoju potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości na Mazowszu”; Działanie 1.3.: "Kompleksowe przygotowanie terenów pod działalność gospodarczą"

 

 

 

 


 


KOMUNIKATOR GMINY PRZYTYK
Papryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat Radomski

Razem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 


KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom