[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

Aktualnie: 18 czerwca 2024 08:13 | Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
RSS

 
 
BURMISTRZ MIASTA I GMINY
Dariusz Wołczyński


Czerwiec 2024
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Gminne obchody Dnia Strażaka


Ochotnicza Straż Pożarna w Domaniowie, z dumą i radością, przyjęła w swoje szeregi sztandar. Uroczystość jego nadania odbyła się 5 maja 2024 roku. To wyraz uznania dla ofiarnej służby i zaangażowania strażaków w działalność na rzecz kraju i społeczeństwa.

Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą w kościele pw. Św. Wawrzyńca we Wrzosie, po której odbył się uroczysty apel zorganizowany przed remizą OSP w Domaniowie. Dowódca uroczystości złożył meldunek o gotowości do rozpoczęcia uroczystości, a następnie przeprowadzono przegląd pododdziałów, podniesiono na maszt flagę państwową oraz odegrano hymn narodowy.

Kulminacyjnym momentem było wręczenie sztandaru, który został przekazany na ręce Prezesa OSP w Domaniowie, dh. Dariusza Grotka. Poczet sztandarowy z honorem zaprezentował nowy symbol jednostki. Uroczystość była także okazją do przekazania pojazdu typu quad dla jednostki oraz wręczenia medali i odznaczeń zasłużonym strażakom. Złoty medal za służbę w pożarnictwie otrzymał Dariusz Senator oraz Bernard Senator. Srebrne odznaczenie otrzymał Sławomir Burski oraz Krzysztof Surmacz. Brązowy medal otrzymali: Rafał Potempski, Mariusz Ziółek, Dariusz Grotek, Michał Szymański, Dominik Szymański oraz Józef Puszka.

W wydarzeniu wzięli udział goście, m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Przytyk –  Dariusz Wołczyński, Starszy Brygadier Marcin Ziomek – Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu oraz Druh Paweł Tuzinek — Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Radomiu.

Galeria zdjęć

 

 

 


  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:KOMUNIKATOR GMINY PRZYTYK
Papryka Przytycka
ARR

MODR

Powiat Radomski

Razem dla Radomki

W Dolinie Radomki
 


KRUS
ZUS
CEIDG

Hospicjum Radom